Biznes

Antresole i pomosty magazynowe – sposób na optymalizację przestrzeni składowania

Nowoczesna technologia składowania zakłada racjonalizację i optymalizację istniejącej przestrzeni magazynowej, co w dobie coraz większych cen gruntów zapobiega kosztowym rozbudowom powierzchni magazynowych. W wielu magazynach doskonałym rozwiązaniem będzie inwestycja w antresole i pomosty magazynowe, dzięki którym bez ponoszenia znaczących kosztów można maksymalnie wykorzystać kubaturę pomieszczenia, w którym składowany jest towar.

Pomosty i antresole magazynowe – co warto o nich wiedzieć?

Antresola w magazynie jest dodatkowym piętrem, umieszczanym pomiędzy istniejącymi już pomieszczeniami. Jej budowa jest prosta i niezbyt kosztowna, za to pozwala często na znaczące zwiększenie powierzchni do przechowywana. Antresole mogą być budowane z różnych materiałów. Najczęściej powstają na bazie konstrukcji stalowych, choć również dobrze do ich budowy można wykorzystać beton czy drewno. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność dobudowania dodatkowego pomieszczenia do magazynu. To spora oszczędność dla zarządców i właścicieli.

Równie dobrym rozwiązaniem co antresole są pomosty magazynowe. To konstrukcje, które przeznaczone są do załadunku, rozładunku oraz przechowania towarów w najwyższych partiach magazynu. Najczęściej spotykane są pomosty metalowe, których konstrukcja jest solidna i stabilna. Aby korzystnie z nich było bezpieczniejsze i wygodniejsze, pomosty wyposażone są dodatkowo w schody, windy lub podnośniki. To idealne rozwiązanie przede wszystkim do dużych magazynów.

Dlaczego warto inwestować w antresole i pomosty magazynowe?

Antresole i pomosty można w dość łatwy sposób dopasować do istniejących systemów magazynowych, zwiększając tym samym powierzchnię przeznaczoną do przechowywania w magazynie. To jednak nie są jedyne zalety takiego rozwiązania.

Dlaczego warto inwestować w pomosty i antresole? To bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na:

  • zwiększenie powierzchni i magazynu bez konieczności jego przebudowy (bo wiązałoby się z ogromnymi kosztami),
  • łatwiejszą segmentację magazynu w przypadku gromadzenia w nim różnego rodzaju towarów
  • możliwość ergonomicznego wykorzystania rozmiarów obiektu magazynowego.

Cały system jest niezwykle prosty w montażu i nie zajmuje dużo czasu, za to daje mnóstwo możliwości stworzenia przestrzeni do przechowywania.

Gdzie sprawdzą się antresole magazynowe i pomosty?

Antresole magazynowe i pomosty to rozwiązanie, które stosowane jest głównie w magazynach, które już istnieją, jednak ze względu na intensywny rozwój zapotrzebowanie na przestrzeń do magazynowania w nich jest coraz większe. Takie rozwiązania pozwalają na szybkie zwiększenie powierzchni do magazynowania. Warto również podkreślić, że cena budowy antresoli może być nawet o 80% niższa niż przebudowa hali magazynowej.

Antresole i pomosty będą się niezawodnie sprawdzały w magazynach w wielu branżach, zarówno w zakładach produkcyjnych, jak i obiektach przemysłowych, centrach dystrybucyjnych, sklepach detalicznych czy e-commerce.

Podobne artykuły
Biznes

Hurtownia bielizny – sprawdź, gdzie tanio kupić towar do swojego sklepu

Biznes

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej niszczenie dokumentów? 7 aspektów, o których warto wiedzieć

Biznes

Co to jest HDS terenowy?

Biznes

Renowacja i modernizacja sprężarek używanych: czy to opłacalne rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *