Technologie

Kolorowe pachołki drogowe dla lepszej widoczności na jezdni

kolorowe pacholki drogowe

Poruszając się po drogach, każdego dnia możemy spotkać na nich pachołki drogowe. Ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek roboty drogowe czy malowanie poziomych znaków drogowych bez użycia podstawowych elementów bezpieczeństwa do tymczasowego wyznaczenia i wygrodzenia obszarów. Pachołki drogowe to nie tylko biało-pomarańczowy, monotonny gadżet. Stożki drogowe są dostępne w wielu kolorach. Warto poznać ich atuty i możliwe zastosowania.

Stożki drogowe – cechy i zalety

Jedną z najważniejszych zalet pachołków drogowych jest różnorodność. Choć w każdej wersji i każdym wariancie przyjmują formę stożka, to jednak mogą różnić się wysokością, ciężarem oraz kolorem. Dlaczego to zaleta? Ponieważ pozwala bez trudu dopasować pachołek do konkretnej sytuacji na drodze lub poza nią. Choć są to stożki drogowe, to ich funkcjonalność nie ogranicza się do zastosowań na jezdni. Spisują się również na chodnikach, parkingach, w halach i magazynach, ale również do użytku prywatnego, na posesji, placu zabaw czy torze przeszkód. Najmniejsze pachołki mają wysokość 30 cm, a największe aż 100 cm. Dostępne są również w wielu rozmiarach. W zależności od producenta mogą mieć na przykład wysokość 50 cm czy 75 cm. Są wykonane z plastiku lub gumy, czyli tworzyw sztucznych takich jak polietylen (PE) i polichlorek winylu (PVC/PCV). Materiały są odporne na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. 

Pachołki drogowe mają również pasy z folii odblaskowej dla zwiększenia ich widoczności. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane pachołki drogowe mają kolor biało-pomarańczowy. Nieco rzadziej widzimy pachołki czarno-żółte lub biało-czerwone. W ofercie sklepów z wyposażeniem drogowym możemy znaleźć też pachołki żółto-czarne, niebiesko-białe czy zielono-białe lub jednokolorowe, pozbawione pasów odblaskowych, w dowolnym kolorze.

W jakich sytuacjach pachołki drogowe sprawdzają się najlepiej?

Zgodnie z przepisami i specyfiką tego typu produktów pachołki drogowe stosuje się do: 

  • wyznaczania toru jazdy,
  • wyznaczania skosów i zwężeń na jezdni,
  • oznaczania prowadzenia robót krótkotrwałych lub szybko postępujących,
  • doraźnych oraz awaryjnych oznaczeń miejsc niebezpiecznych,
  • oznaczania podłużnego uskoku, progu przy wykonywaniu nakładek bitumicznych,
  • wygrodzeń powierzchni wyłączonych z ruchu,
  • zabezpieczania świeżo malowanych pasów i oznakowania poziomego.

Oprócz tego są nieodzownym elementem na parkingach podczas nauki jazdy i do innych celów. W szczególności kolorowe pachołki drogowe poleca się do użytku w halach i magazynach do oznaczania miejsc niebezpiecznych lub wymagających uwagi. 

Kolorowe stożki drogowe to również doskonałe rozwiązanie do stosowania na prywatnych posesjach, placach zabaw czy torach przeszkód i skate parkach. W takich miejscach niejednokrotnie pomagają zorganizować przestrzeń, oddzielić poszczególne strefy i dzięki temu zapewnić bezpieczną zabawę na długie godziny. A dzięki swoim przystępnym cenom pachołki drogowe są świetną inwestycją niezależnie od przeznaczenia.

Podobne artykuły
BiznesTechnologie

Zaawansowane Technologie w Magazynie Logistycznym: Jak Automatyzacja Wpływa na Efektywność

Technologie

Chwytaki do wózków widłowych - w jakich branżach wykorzystuje się tego rodzaju osprzęt?

Technologie

Jak często kalibrować alkomat?

BiznesTechnologie

Jakie są zalety cięcia laserowego metali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *