Technologie

Przepychacze do obróbek kształtowych

Przepychacze-do-obrobek-ksztaltowych

Profesjonalne przepychacze do obróbek kształtowych są w pełni kompatybilne z centrami obróbczymi oraz maszynami CNC. Uniwersalny charakter przekłada się na znakomitą wydajność i łatwą obsługę. Spośród szeregu przepychaczy warto jednak wybrać urządzenie, które spełni indywidualne oczekiwania użytkowników. Jak zatem działają i co oferują profesjonalne przepychacze do obróbek kształtowych?

Praktyczne zastosowanie profesjonalnych przepychaczy do obróbek kształtowych

Działanie przepychacza odbywa się za pośrednictwem obróbki wiórowej. Oznacza to, że zebrany urobek zostaje odpowiednio skrawany podczas jednokrotnego przejścia przez strukturę detalu. Proces działania przepychacza polega na skrawaniu i obrabianiu powierzchni detalu, wywiercając przy tym nieregularne lub regularne kształty odpowiadające zaleceniom operatora. Proces okrawania pozwala uzyskać ostre bądź ukośne krawędzie, które nie wymagają dodatkowych procesów związanych z obróbką metalu.

Zdaniem ekspertów proces przepychania cechuje się niezwykłą wydajnością, który przekłada się na oszczędność kosztów i czasu. Jest to sprawdzony sposób, który znajduje swoje powszechne zastosowanie w branży przemysłowo-metalurgicznej od wielu lat. Przeciąganie metalowych powierzchni pozwala tworzyć niezwykle precyzyjne otwory cechujące się różnorodnym rozmiarem. Zestaw przepychaczy współpracujący z centrami obróbczymi bądź maszynami CNC zapewnia ponadprzeciętną dokładność oraz gładką strukturę metalu.

Dzięki zachowaniu powtarzalności ruchów oraz szybkiemu procesowi okrawania przepychacze znajdują swoje zastosowanie w rozmaitych branżach przemysłowych zapewniając wysoką wydajność oraz bezawaryjność. Wykorzystywane są między innymi w branży metalurgicznej, samochodowej, budowlanej, lotniczej, czy też hydraulicznej. Odpowiedni dobór przepychaczy pozwala skutecznie obrabiać metale wykonane ze stali, aluminium, żeliwa, czy też tytanu.

Przepychacze do obróbek kształtowych – jak działają i jak ich używać?

Przepychacz to w pełni profesjonalne i zautomatyzowane narzędzie, które wyposażone w zestaw ostrzy zapewnia nieprzerwaną pracę. Zapewniając ciągłość pracy urządzenie wybiera urobek, by następnie móc go transportować za pomocą wspomnianego systemu ostrzy. W tym samym czasie przepychany otwór zostaje dostosowany do wymaganych wymiarów, zapewniając kompleksową obróbkę.

Zakres pracy przepychaczy uzależniony jest od indywidualnych wymagań użytkownika. Przepychacze mogą wykonywać zakres obróbki kształtowej od 1-40mm dla sześciokątów, 1-25 dla kwadratów, torx T5-T60. Przepychacze mogą być napędzane wiertarkami kolumnowymi, frezarkami lub tokarkami. Mogą być stosowane na obrabiarkach konwencjonalnych i CNC, a dzięki swojej specyfikacji technicznej zapewniają bezawaryjną pracę urządzenia. Średnia prędkość urządzenia oscyluje w przedziale 1-2mm/s.

Zaletą przepychaczy do obróbek kształtowych jest kompleksowe skrawanie, które jednocześnie zapewnia skrawanie zgrubne, wygładzające oraz wykańczające. Tego typu proces obróbki wyklucza konieczność zastosowania dodatkowych czynności wykańczających powierzchnię metalu. Średnia dokładność przepychaczy wynosi około 0,1mm. Kolejną zaletą przepychaczy jest brak konieczności stosowania dodatkowych komponentów takich, jak matryce i szablony. Wbudowana w urządzeniu głowica wspierana przez wymienne końcówki pozwala obrabiać najbardziej wymagające otwory lub czopy o zróżnicowanych kształtach. W trosce o wysoką jakość pracy i bezpieczeństwo operatora urządzenia zapewnia łatwe i intuicyjne sterowanie. Kompleksowy charakter przepychaczy pozwala obrabiać wewnętrzne wgłębienia oraz zewnętrzne zarysy.

W celu wybrania odpowiedniego narzędzia wybór swój  warto skonsultować z profesjonalnym doradcą, który dostosuje przepychacz do indywidualnych potrzeb klienta. Korzystanie z funkcji profesjonalnych przepychaczy pozwala cieszyć się najwyższa jakością obróbki przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

źródło: stmech.eu – narzędzia i urządzenia dla przemysłu

Podobne artykuły
BiznesTechnologie

Zaawansowane Technologie w Magazynie Logistycznym: Jak Automatyzacja Wpływa na Efektywność

Technologie

Chwytaki do wózków widłowych - w jakich branżach wykorzystuje się tego rodzaju osprzęt?

Technologie

Jak często kalibrować alkomat?

BiznesTechnologie

Jakie są zalety cięcia laserowego metali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *