Technologie

Lepiej kupić nowy czy używany zbiornik na gaz?

uzywany-zbiornik-na-gaz

Zakup zbiornika na gaz propan to jeden z nieodzownych elementów towarzyszących zakładaniu nowej instalacji gazowej. Z tego względu każdy inwestor liczy się z koniecznością poniesienia kosztów z tym związanych. Jednak kiedy pojawia się możliwość zaoszczędzenia, poprzez zakup używanego zbiornika, zaczynamy się zastanawiać, którą opcję wybrać. Czy nowe zbiorniki są warte swojej ceny? Czy stary zbiornik będzie niezawodny i posłuży tak długo jak nowy? Podpowiadamy jaki zbiornik na gaz wybrać – nowy czy używany.

Możliwości wyboru zbiornika na gaz

Zbiornik na gaz jest nieodzownym elementem instalacji zasilanej propanem. Rynek oferuje wiele różnych wariantów zbiorników do wyboru. Poczynając od naziemnych i podziemnych, przez zbiorniki o różnorodnych pojemnościach. Jednak warto wiedzieć, że zbiorniki na płynny propan można kupić zarówno nowe, jak i używane. Jaki zatem wybrać? Pojawiają się pytania – czy nowy zbiornik na gaz jest wart swojej ceny? Z kolei czy używany zbiornik na propan będzie równie niezawodny? Podsuwamy garść informacji dla niezdecydowanych.

Czy nowy zbiornik na gaz jest wart swojej ceny?

Nowy zbiornik na gaz, tak jak każdy sprzęt, jest oferowany po nieco wyższej cenie niż jego używany odpowiednik. Niektóre sprzęty w wersji używanej bywają tańsze nawet o połowę. W przypadku zbiorników na gaz propan różnice nie są aż tak duże. Ale czy warto płacić więcej? Jeżeli fundusze przewidziane na inwestycję dopuszczają przeznaczenie większych środków na zbiornik na gaz to warto zdecydować się na nowy sprzęt. Wynika to z jego niezawodności. Ponadto istotną zaletą nowych zbiorników na gaz jest to, że są one objęte gwarancją producenta. Tym samym wszelkie awarie czy usterki naprawiane są w ramach tej gwarancji, a użytkownik nie ponosi żadnych kosztów. Problemy tego typu nie są częste, jednak warto ubezpieczyć się na taką ewentualność. Oprócz tego jeżeli chcemy, by instalacja gazowa wraz ze zbiornikiem na propan posłużyła nam przez długie lata, to również pewniejszym wyborem będzie zakup nowego zbiornika na płynny propan.

Czy używany zbiornik na propan jest tak niezawodny jak nowy?

Używane zbiorniki na gaz propan to doskonała alternatywa dla osób, które dysponują nieco mniejszymi funduszami na wykonanie całej inwestycji związanej z nową instalacją gazową. W istocie zbiornik na gaz jest jedynym jej elementem, na którym możemy nieco zaoszczędzić. Niektórzy jednak obawiają się o szczelność takich zbiorników z drugiej ręki. Istotną kwestią jest, że każdy zbiornik na gaz, szczególnie używany, przed dopuszczeniem do sprzedaży zostaje dokładnie sprawdzony pod kątem szczelności. Dlatego tak ważne jest, aby nie kupować zbiorników od osób prywatnych, a jedynie od firm i pośredników, którzy mają możliwość sprawdzenia i bezpiecznego przetransportowania zbiornika na gaz.

Jeżeli dokonamy zakupu z wiarygodnego źródła to możemy mieć pewność, że kupujemy sprawny sprzęt. Mimo to używane zbiorniki na gaz nie są już objęte gwarancją producenta. W związku z tym użytkownik musi się liczyć z tym, że wszystkie ewentualne naprawy będzie wykonywać na swój koszt.

Warto również pamiętać, że zbiorniki na płynny propan nie są sprzętami długowiecznymi. Każdy z nich prędzej czy później będzie musiał być wymieniony z powodu zużycia. Oczywiste wydaje się, że moment ten nadchodzi nieco prędzej dla zbiorników używanych niż dla nowych. Nie mniej jednak używane zbiorniki najczęściej dają możliwość bezawaryjnego użytkowania instalacji gazowej przez wiele lat za nieco niższą cenę inwestycji początkowej.

Podobne artykuły
BiznesTechnologie

Zaawansowane Technologie w Magazynie Logistycznym: Jak Automatyzacja Wpływa na Efektywność

Technologie

Chwytaki do wózków widłowych - w jakich branżach wykorzystuje się tego rodzaju osprzęt?

Technologie

Jak często kalibrować alkomat?

BiznesTechnologie

Jakie są zalety cięcia laserowego metali?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *