Dom i ogród

Czas na czyste biuro – co i w jaki sposób powinieneś czyścić?

czyste-biuro

Czyste biuro bezpośrednio przełoży się na lepsze samopoczucie pracowników. Zresztą – wcale nie musimy opierać swoich założeń na miejscu pracy: w końcu każdy z nas posiada swoje własne, domowe mini-biuro. W dzisiejszym artykule skupimy się na tym, które elementy biura należy koniecznie czyścić – powiemy sobie również, w jaki sposób robić to najefektywniej. Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim wyczyść biurko!

Blat Twojego biura to miejsce, z którym będziesz miał najwięcej styczności. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że bałagan na biurku przekłada się na „bałagan” w umyśle.

Dlaczego tak się dzieje? Ma na to wpływ nasza psychologia – jest to bardzo ciekawe zagadnienie i warto jest zagłębić się w jej szczegóły. W dużym uproszczeniu jednak porządek w biurze jest w stanie w dużym stopniu pomóc Ci w uporządkowaniu innych sfer życia.

Wyczyszczenie biurka to jednak bułka z masłem – wystarczy schować rozpraszające przedmioty, a sam blat przetrzeć za pomocą ścierki i spray’u do mycia mebli.

Fotel biurowy – odkurzać czy prać?

Często pada też pytanie „fotel biurowy należy odkurzać, czy prać?”. Odpowiedź brzmi: to zależy.

Zależy oczywiście od rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli masz na myśli kurz czy okruchy, to rzecz jasna sięgnąć powinieneś po zwykły odkurzacz, zamiast tego z funkcją piorącą.

Musisz mieć jednak na uwadze, że nawet codziennie czyszczenie fotela biurowego „na sucho” nie uchroni Cię przed koniecznością prania – bo powinieneś robić to przynajmniej dwa razy w roku.

Dlaczego? Głównym czynnikiem decydującym są drobnoustroje i nieprzyjemny zapach – oba te niechciane czynniki „zamieszkują” w szczególności głębsze warstwy tapicerki, które nie sposób jest wyczyścić bez pomocy wody.

Na szczęście pranie tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną radzi sobie z tym wszystkim doskonale. Wprowadzona w materiał woda ze środkiem piorącym „wyciągnie” wszystkie zanieczyszczenia, a ty będziesz mógł cieszyć się meblem niczym wprost z salonu przez kolejne długie miesiące.

Dywany i wykładziny podłogowe

W coraz to większej ilości biur spotkać można różnego rodzaju dywany i/lub wykładziny podłogowe. Nic w tym dziwnego – w końcu prezentują się one doskonale i zapewniają wnętrzu niestandardowego „look’u”.

Niestety – ich stan sanitarny często pozostawia wiele do życzenia. Podobnie, jak w przypadku fotela biurowego, odkurzanie jest niewystarczające, jeśli chodzi o pozbywanie się drobnoustrojów i „głębszych” zanieczyszczeń.

Dlatego też w przypadku dywanów i wykładzin podłogowych również warto postawić na pranie ekstrakcyjne – gdyż sprawdza się ono doskonale przy większości materiałów.

Odkurzacz piorący czy firma piorąca?

Odkurzacz z funkcją prania to naprawdę użyteczny wynalazek – jednak bez sensu jest porównywać go do wysokich standardów firm piorących.

Jeśli zależy Ci na czystym biurze wolnym od drobnoustrojów, skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

W momencie pisania tego artykułu dopiero zaczyna się nowy rok – dla nas to dokonała motywacja, aby lepiej przykładać się do sprzątania. Tobie również to polecamy!

inspirowane: Brudout.pl

Podobne artykuły
Dom i ogród

Czystość i konserwacja umywalki - jak utrzymać ją w doskonałym stanie?

Dom i ogród

Montaż nowoczesnych klamek do drzwi -kluczowe kroki i porady

Dom i ogród

Klimatyzacja dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze urządzeń?

Dom i ogród

Piękny zapach i dekoracja w jednym - poznaj dekoracyjne odświeżacze powietrza od Kolorado

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *