Dom i ogród

Szkło z nadrukiem – ozdoba ścian w łazience

panele-szklane-w-lazience

Zastosowanie szkła z nadrukiem w aranżacji łazienek jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest to alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych czy gresu matowego bądź szkliwionego. Szkło z grafiką znajduje zastosowanie również w kuchniach, zastępując używane od lat kafelki ścienne. Zaletą wykorzystania paneli szklanych w łazience jest przede wszystkim ich wysoka odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, a także nieograniczona możliwość dopasowania do metrażu pomieszczenia.

Panele szklane w łazience – dlaczego warto je montować?

Popularne szkło z nadrukiem może być wykorzystywane do wykańczania pomieszczeń, w których na co dzień panują niesprzyjające warunki. Chodzi przede wszystkim o parę wodną, wilgoć, jak również szybkie zabrudzenie ścian powodowane przygotowywaniem posiłków, stosowaniem detergentów do czyszczenia lub kosmetyków do pielęgnacji albo makijażu.

Panele szklane w łazience z umieszczonym na nich nadrukiem mogą wkomponować się w wystrój pomieszczenia, stając się jego główną ozdobą. Pozwala to na dopasowanie tych elementów wykończeniowych do stylu, w jakim urządzona jest toaleta lub łazienka wyposażona w kabinę prysznicową albo wannę.

Istnieje możliwość umieszczenia szklanych paneli ściennych z nadrukiem w dowolnie wybranym miejscu, dzięki czemu można zarówno wyeksponować tylko jedną ścianę, jak i wyłożyć nimi całe pomieszczenie. Estetycznie wyglądające szkło z nadrukiem w łazience zachowuje swoje właściwości bez względu na upływ czasu czy sposób eksploatacji tych materiałów.

Szkło dobrze komponuje się z pozostałymi surowcami używanymi do wykańczania łazienki. Pasuje do drewna, elementów z metalu, kamienia naturalnego i innych materiałów. Dzięki temu można stworzyć efektowną łazienkę w stylu glamour, nowoczesnym, industrialnym, minimalistycznym albo skandynawskim.

Zalety szkła z nadrukiem w łazience

Łazienka ozdobiona panelami szklanymi z grafiką to sprawdzone rozwiązanie, które pozwala na wykonanie stylowej aranżacji pomieszczenia. Panele szklane z grafiką można dopasować do wielkości wnętrza bez względu na występujące tam przeszkody architektoniczne w postaci skosów, licznych zakamarków czy innych wad budowlanych i konstrukcyjnych (np. pękające ściany). Nieograniczona ilość grafik daje szansę na stworzenie pomieszczenia o indywidualnym charakterze, które będzie ozdobą domu, mieszkania lub też biura.

Szkło z nadrukiem w łazience nie nastręcza trudności w utrzymaniu jej wnętrza w perfekcyjnym stanie, ponieważ można poddawać je zabiegom czyszczącym przy użyciu odpowiednio dobranych detergentów. Nie ma potrzeby konserwowania czy zabezpieczania go za pomocą preparatów chemicznych lub środków dostępnych na rynku. Panele szklane z grafiką umieszczone na ścianach łazienki nie ulegają odbarwieniu, zmatowieniu, szarzeniu bądź też innym uszkodzeniom mechanicznym wynikającym z ich codziennej intensywnej eksploatacji. Materiał nie wchodzi w reakcję z wodą chlorowaną bez względu na stopień jej twardości.

Jak wykonuje się panele szklane z grafiką w łazience?

Modne od wielu sezonów panele szklane z grafiką w łazience są wykonywane na szkle odbarwionym o grubości 5 lub 6 mm. Grubość jest dobierana indywidualnie w trakcie dokonywania pomiarów. W zależności od wielkości szkła i liczby potrzebnych wycięć zaleca się użycie hartowanego szkła Ultra, czyli odbarwionego. To gwarancja, że kolor grafiki nie zostanie zmieniony – w przeciwieństwie do szkła Float mającego zielonkawe zabarwienie. Umożliwia to wyeksponowanie grafiki z wiernym odwzorowaniem detali, również w odcieniach pastelowych i jasnych kolorach. Efektownie prezentujący się nadruk, który mają panele szklane z grafiką w łazience sprawia, że pomieszczenie nabiera nowego charakteru.

Szkło z grafiką w łazience można dostosować do osobistych preferencji i zainteresowań klienta, co umożliwia stworzenie niepowtarzalnego, jedynego w swoim rodzaju wnętrza.

Panele szklane z grafiką w łazience to rozwiązanie, które umożliwia efektowną aranżację pomieszczenia. Zaletą produktów jest trwałość i estetyczny wygląd, jak również możliwość dopasowania do każdego stylu aranżacyjnego czy posiadanego metrażu.

źródło: szklarzokuniew.pl – szklarz Warszawa

Podobne artykuły
Dom i ogród

Czystość i konserwacja umywalki - jak utrzymać ją w doskonałym stanie?

Dom i ogród

Montaż nowoczesnych klamek do drzwi -kluczowe kroki i porady

Dom i ogród

Klimatyzacja dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze urządzeń?

Dom i ogród

Piękny zapach i dekoracja w jednym - poznaj dekoracyjne odświeżacze powietrza od Kolorado

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *