Dom i ogród

Nowe mieszkania w Markach – od dewelopera czy z biurem nieruchomości?

Nowe-mieszkania-w-Markach

Lokalizacje podwarszawskie cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, którym zależy na nieco większym metrażu w atrakcyjnej cenie. Pod tym względem szczególnie ciekawym wyborem wydają się Marki. Mieszkania w tym mieście mają dużo do zaoferowania, dlatego warto się nimi zainteresować.

Powodów, dla których przeprowadzkę do tego miejsca trzeba uznać za dobry pomysł, jest sporo. I nie dotyczą one wyłącznie kwestii finansowych. Co jednak istotne, przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć jeszcze jedną kwestię. A mianowicie to, czy lepiej skorzystać z oferty dewelopera w Markach czy też z pomocy biura nieruchomości.

Mieszkania w Markach – życie pod stolicą

 

Zanim jednak do tego przejdziemy, warto pokrótce scharakteryzować omawianą lokalizację. To też okaże się bowiem pomocne przed podjęciem ostatecznej decyzji. Bez względu na to, jaka finalnie ona będzie.

Marki to miasto położone w aglomeracji warszawskiej, w powiecie wołomińskim. Liczy nieco ponad 35 tysięcy mieszkańców i zapewnia dostęp do mieszkań znajdujących się w malowniczo położonych osiedlach. Co ważne, w mieście powstają nowe inwestycje, wyróżniające się użyciem nowoczesnych technologii budowlanych. Ich spore zróżnicowanie (np. pod względem metrażu) gwarantuje wiele opcji do wyboru. Fakt, iż deweloperzy w Markach mają wiele do zaoferowania, nie jest jednak jedyną zaletą tej lokalizacji.

  • Świetna komunikacja. Dojazd do Warszawy jest bardzo prosty – zarówno samochodem, jak i liniami autobusowymi. Jest to szczególnie dobra informacja dla osób, którym zależy na mieszkaniu w Markach i pracy w stolicy.
  • Przyjemna okolica. Mieszkania zapewniają połączenie kilku jakże ważnych elementów. Mowa tu o rozwiniętej infrastrukturze, szerokiej ofercie kulturalnej, obiektach i terenach rekreacyjnych, a także zieleni. Wspomnieć należy między innymi o bliskości Jeziora Czarnego oraz Lasów Drewnickich.
  • Atrakcyjne ceny. Nie da się ukryć, że sprawy finansowe dla większości klientów biur deweloperskich są bardzo ważne. Również pod tym względem mieszkania w Markach wydają się bardzo dobrym wyborem. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę ceny nieruchomości w samej stolicy, blisko centrum.

Oferta biur nieruchomości czy mieszkania w Markach bez pośredników?

 

Charakterystykę omawianej lokalizacji mamy już za sobą. Teraz kolej na rozwiązanie głównego dylematu, nakreślonego w tytule tekstu. Jak się bowiem okazuje, nowe mieszkania zakupić możemy na dwa sposoby. Pierwszy związany jest ze scedowaniem wszystkiego na wybrane biuro nieruchomości, a drugi ze skorzystaniem z oferty dewelopera. Co wybrać?

  • Zakup mieszkania z pośrednikiem. Działające na rynku biura oferują pomoc w przeanalizowaniu oferty rynkowej i wyborze optymalnej nieruchomości. Co więcej, agenci zajmują się też załatwianiem pilnych formalności związanych z całą transakcją. Wsparcie wydaje się korzystne, jednak swoje kosztuje. Biura pobierają bowiem prowizję, która wynieść może od 2% do nawet 5% wartości mieszkania. Przy cenie wynoszącej 500 tysięcy złotych, do pośrednika trafia kwota od 10 do nawet 25 tysięcy złotych.

 

  • Mieszkanie na sprzedaż bez pośredników. Wybór oferty bezpośrednio u dewelopera rozwiązuje problem konieczności zapłaty prowizji. Co więcej, Klient zyskuje znacznie większą swobodę podczas wyboru mieszkania. Może przy okazji liczyć na pełne wsparcie, a nawet na pomoc w trakcie procedury kredytowej. Deweloperzy często współpracują bowiem z doradcami, zapewniającymi darmowe usługi związane na przykład z wyborem najlepszej oferty kredytowej czy też wsparciem podczas negocjacji z bankiem. Przekłada się to oczywiście na większe bezpieczeństwo całej transakcji.

 

Mieszkania w Markach mają naprawdę sporo do zaoferowania. Zwłaszcza że oferta rynkowa jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Wybór właściwej formy zakupu nowej nieruchomości przekłada się na bezproblemową transakcję i możliwość zaoszczędzenia dodatkowych środków finansowych.

źródło: slawbud.pl – deweloper Łomianki

Podobne artykuły
Dom i ogród

Czystość i konserwacja umywalki - jak utrzymać ją w doskonałym stanie?

Dom i ogród

Montaż nowoczesnych klamek do drzwi -kluczowe kroki i porady

Dom i ogród

Klimatyzacja dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze urządzeń?

Dom i ogród

Piękny zapach i dekoracja w jednym - poznaj dekoracyjne odświeżacze powietrza od Kolorado

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *