Biznes

Jak wybrać dobry generator azotu do Twojego biznesu?

Wielu procesów produkcyjnych w przemyśle i nie tylko nie da się przeprowadzić bez wykorzystania sztucznie wytworzonego azotu. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów pozyskiwania tego pierwiastka jest korzystanie z generatora azotu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tych urządzeń i poznać zalety generatora azotu BOGE.

Generatory jako odpowiedź na problem z pozyskiwaniem azotu

Zakłady przemysłowe mogą zakupić azot w postaci gazowej lub ciekłej. Wiąże się to jednak ze sporą ilością problemów związanych z transportem, kosztami i wydajnością rozwiązania. Nieprawidłowy sposób transportowania i magazynowania azotu może prowadzić do jego nadprogramowych strat. Dodatkowo w obsługę azotu trzeba włożyć zaangażowanie i zastosować środki bezpieczeństwa, które generują kolejne koszty. Warto więc zastanowić się nad montażem generatora azotu. Wytwarza on dokładnie taką ilość pierwiastka, jaka jest potrzebna w danym momencie. Nie trzeba go magazynować, co prowadzi do obniżenia kosztów produkcyjnych. Urządzenia mogą zostać zamontowane nawet w niewielkich zakładach. Składają się ze sprężarki olejowej lub bezolejowej, miejsca uzdatniania powietrza oraz sekcji separacji membranowej lub absorpcyjnej.

Podstawowy podział generatorów azotu

Można wyróżnić generatory membranowe i PSA. Pierwsze z nich przepuszczają tlen, pozostawiając w swoich pustych strukturach oddzielony azot. Ich główną zaletą jest wysoki współczynnik uzyskania azotu ze sprężonego powietrza, ich żywotność wynosi na ogół powyżej 10 lat. Generatory PSA służą przede wszystkim do otrzymywania azotu o wyjątkowo wysokiej czystości. Charakteryzują się lekką konstrukcją i niewielkimi rozmiarami, dlatego mogą zostać zamontowane w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Generatory azotu od BOGE

Generatory BOGE wykorzystują technologię adsorpcji zmiennociśnieniowej PRESSURE-SWING-ADSORPTION i pozwalają na uzyskanie azotu o czystości 99,999% oraz do 5,0 klasy czystości. Urządzenie cechuje się wysoką estetyką wykonania i nie wymaga konserwacji. Jest energooszędne i wydajne, zapewnia możliwość indywidualnej regulacji stopnia czystości i wydajności azotu przez cały proces. Wykorzystanie nowoczesnej technologii umożliwia sterowanie za pomocą ekranu dotykowego z wykorzystaniem sieci lub modemu. Produkty od BOGE są cenione ze względu na swoją wielofunkcyjność. Nadają się do stosowania w przedsiębiorstwach działających w wielu branżach, spełniają wymagania placówek medycznych, w których zapewnienie sterylnych warunków stanowi priorytet.

Dobry generator azotu zdecydowanie usprawni pracę firm działających w różnych branżach. Warto zapoznać się z charakterystyką dwóch podstawowych typów urządzeń, by wybrać to najlepiej spełniające indywidualne oczekiwania.

Podobne artykuły
Biznes

Hurtownia bielizny – sprawdź, gdzie tanio kupić towar do swojego sklepu

Biznes

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej niszczenie dokumentów? 7 aspektów, o których warto wiedzieć

Biznes

Co to jest HDS terenowy?

Biznes

Renowacja i modernizacja sprężarek używanych: czy to opłacalne rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *