Biznes

Co to jest SEO copywriting?

seo-copywriting

Ostatnie zmiany w sposobie działania algorytmów Google pokazują, że coraz mniej liczy się ilość, a coraz bardziej stawia się na jakość. Zwłaszcza, jeśli chodzi o publikowane treści oraz inne zasoby. SEO copywriting to jedno z narzędzi reklamowych, które odgrywa szczególną rolę. Co to jest SEO copywriting? Jak pisać teksty reklamowe, żeby odpowiadały na nową strategię cyfrowego giganta? I dlaczego warto to robić? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

 

SEO copywriting – co to właściwie jest?

Internet jest pełen różnego rodzaju treści, przede wszystkim tych pisanych. SEO copywriting to proces marketingowy będący elementem optymalizacji witryny pod wyszukiwarki. Polega na pisaniu tekstów o dobrej wartości merytorycznej i reklamowej, w celu podwyższenia pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Wszystko po to, aby przyciągnąć  uwagę nowych użytkowników i wyszukiwarki. 

Jak to zrobić? Teksty pod SEO powinny zawierać konkretne elementy indeksowane przez algorytm. O tym, jak wyglądają skuteczne teksty copywriterskie, przeczytasz niżej.

 

Na czym polega skuteczne pisanie tekstów pod SEO?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto podkreślić, że w ostatnich latach wyszukiwarka Google zmienia swoją politykę wobec copywritingu. Kiedyś osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce poprzez tekst było zdecydowanie prostsze – wystarczyło skupić się na maksymalnej liczbie fraz kluczowych, czyli słów związanych z tematem tekstu i wpisywanych przez użytkowników w okno wyszukiwarki. Zupełnie tak, jakby adresatem tekstu od początku do końca był głównie robot Google.

Dziś, sprawa nie jest już taka łatwa. Algorytmy zwracają coraz większą uwagę na jakość treści publikowanych w obrębie indeksowanych witryn. W końcu, teksty copywriterskie tylko częściowo są kierowane do botów. Ich docelowym odbiorcą ma być żywy użytkownik.

To właśnie czynnik jakości ma kluczowy wpływ na skuteczność tekstu. Użytkownik po przeczytaniu publikacji ma wykonać określoną akcję – pobrać materiały, zapisać się do newslettera, zadzwonić, wypełnić formularz kontaktowy itd. W tym kontekście skuteczne teksty pod SEO wyróżniają się:

  • unikalnym charakterem (algorytmy nie tolerują kopii i duplikatów, podobnie jak użytkownicy)
  • zawartością fraz kluczowych, które są naturalnie wkomponowane w tekst i nie przypominają oderwanych od treści haseł
  • chwytliwymi nagłówkami porządkującymi tekst
  • wysoką poprawnością językową
  • przejrzystą i logiczną strukturą tekstu
  • językiem korzyści i wysoką wartością merytoryczną

 

Pisaniem tekstów pod SEO zajmuje się copywriter SEO, który zna specyfikę działania algorytmów, potrafi używać narzędzi analitycznych (m.in. do selekcji fraz kluczowych i wyboru tematów do publikacji) i odpowiada na pytania użytkowników korzystających z wyszukiwarki.

Kiedy warto skorzystać z usługi SEO copywritingu i dlaczego?

Przede wszystkim, SEO copywriting to usługa skierowana do podmiotów chcących komunikować czy też zareklamować swoją działalność w Internecie. Jedną z najskuteczniejszych dróg takiej strategii reklamowej jest właśnie marketing w wyszukiwarkach.

Warto jednak pamiętać, że skuteczna reklama w wyszukiwarce to skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników, do których m.in. należy copywriting SEO. Decydując się na promowanie swojej działalności w Internecie warto skorzystać z usługi SEO copywritingu, ponieważ wspiera ona inne działania reklamowe. W końcu, czy można sobie wyobrazić atrakcyjną stronę internetową bez ciekawej treści lub innych, powiązanych publikacji w sieci? 

 

Gdzie wybrać usługę SEO copywritingu?

Na rynku znajdziesz mnóstwo możliwości w zakresie współpracy z osobami piszącymi teksty pod SEO, m.in. firmy copywriterskie, freelancerów, a także zamówienie usługi w profesjonalnej agencji interaktywnej.

Wybierając dobrą agencję masz możliwość realizacji kompleksowej współpracy. Agencja interaktywna zajmuje się ogólnie marketingiem w sieci, a zwłaszcza w wyszukiwarce. Dzięki doświadczeniu zespołu specjalistów, w tym copywriterów SEO, masz szansę osiągnąć świetne wyniki. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże promować się w sieci, wybierz usługi sprawdzonej agencji interaktywnej.

 

Podobne artykuły
Biznes

Hurtownia bielizny – sprawdź, gdzie tanio kupić towar do swojego sklepu

Biznes

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy oferującej niszczenie dokumentów? 7 aspektów, o których warto wiedzieć

Biznes

Co to jest HDS terenowy?

Biznes

Renowacja i modernizacja sprężarek używanych: czy to opłacalne rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *