Bliźniaki, segmenty, budynki dwulokalowe, domy, mieszkania – na rynku dostępnych jest wiele typów zabudowy, co w praktyce oznacza, że klienci biur deweloperskich mają swobodę wyboru. Mogą decydować o tym, jakie nieruchomości zakupią, a następnie, jak je urządzą. Często rodzi to jednak pewne problemy, które wynikać mogą z braku wystarczającej wiedzy na temat poszczególnych opcji. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety budynków dwulokalowych i segmentów, a także wskazujemy, w jakich sytuacjach okażą się one dobrym wyborem.
Budynek dwulokalowy – charakterystyka. Czym różni się od bliźniaka?
Na początek warto omówić inwestycje dwulokalowe, ponieważ w ostatnim czasie stają się one coraz popularniejsze. W sieci można zauważyć, że mylone są one z tak zwanymi bliźniakami. W praktyce są to dwa odmienne pojęcia, choć odnoszą się do podobnych typów zabudowy.
- Budynek mieszkalny dwulokalowy składa się z jednej ściany szczytowej, która łączy oba lokale (mieszkania). Sprawia to, że nie są one niezależne. Również dach takiego budynku wyróżnia się konstrukcją jednorodną, jest zatem wspólny dla wszystkich. Takie rozwiązanie powoduje, że mieszkańcy muszą razem dbać o wszelkie przeglądy, czy też ewentualne naprawy. Niewątpliwą zaletą takich inwestycji jest często atrakcyjna cena za mieszkania. Zwłaszcza gdy zlokalizowane są w mniejszych miejscowościach, takich jak Łomianki.
- Jeśli zaś chodzi o bliźniaki, mówimy o lokalach niezależnych, które co prawda przylegają do siebie, ale są oddzielone ścianą dylatacyjną o podwójnej konstrukcji. Z tego powodu możemy tutaj mówić o dwóch osobnych domach, które po prostu stoją obok siebie.
Skoro wiesz już, czym budynki dwulokalowe różnią się od zabudowy bliźniaczej, przedstawmy ich główne zalety. Poza poruszonymi już kwestiami finansowymi, duże znaczenie ma fakt, iż tego typu nieruchomości często zawierają własny ogródek, podjazd, miejsce parkingowe, a czasem nawet garaż. Dla klientów biur deweloperskich istotne jest też to, że gwarantują one szeroki wybór pod kątem metrażu. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić lokal o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych. Dobrym na to przykładem kolejny raz są Łomianki, w których znajdziesz tego typu inwestycje.
A skoro mowa o tym mieście, warto podkreślić fakt, iż zachęca ono terenami zielonymi, spokojną okolicą i niską zabudową. Do tego dodać możemy jeszcze nowoczesne technologie wykorzystywane przez deweloperów i wygodny dojazd do Warszawy. Mieszkania w Łomiankach wydają się zatem naprawdę ciekawą opcją.
Czy warto inwestować w segmenty? Jakie są ich zalety?
Po omówieniu nieruchomości dwulokalowych, przyszła pora na segmenty, które wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim wśród rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących przestronnych budynków, które zapewniają wysoki komfort codziennego życia.
W odróżnieniu od poprzednich inwestycji, zabudowa segmentowa przeważnie składa się z co najmniej kilku budynków. W zależności od położenia wybranego przez Ciebie lokalu, sąsiedzi będą znajdowali się po obu stronach lub tylko z jednej. Całość tworzy mniejsze bądź większe osiedle.
Jakie są zalety segmentów? Niższa cena za metr kwadratowy w porównaniu z typowymi mieszkaniami, możliwość zakupu nieruchomości o sporym metrażu (nawet ponad 100 metrów kwadratowych), a także rozmaite udogodnienia, takie jak trawnik, czy miejsce parkingowe.
Segment to w praktyce coś na kształt domu, który zostaje połączony z innymi budynkami. Jest zatem podobny do konstrukcji dwulokalowej, z tą różnicą, że obok niego występuje więcej nieruchomości.
Co zatem wybrać? Jeżeli chcesz ograniczyć liczbę sąsiadów, poszukaj na rynku budynków dwulokalowych. W innej sytuacji ciekawym rozwiązaniem wydaje się segment, również dlatego, że obecność konstrukcji po obu stronach zmniejsza koszty ogrzewania. Niezależnie jednak od ostatecznej decyzji, musisz pamiętać także o lokalizacji, która ma ogromny wpływ na komfort życia. Zarówno w przypadku segmentów, jak i budynków dwulokalowych, interesującą opcją wydają się Łomianki.
źródło: SŁAWBUD Developer Łomianki