Dom i ogród

Balustrady ze stali nierdzewnej od sprawdzonego producenta

balustrady-stalowe

Balustrady ze stali nierdzewnej są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych produktów do wyposażenia wnętrz. Swoją popularność barierki z nierdzewki zawdzięczają przede wszystkim wytrzymałości stali i wyglądowi balustrady, ale pamiętajmy, że tylko produkty od certyfikowanego i sprawdzonego producenta zapewnią nam bezpieczeństwo i spokój podczas użytkowania balustrady. Jak wybrać dobrej jakości stalową balustradę?

Balustrady z nierdzewki – postaw na jakość

Jeżeli choć raz stanęliśmy przed wyborem odpowiedniego wyposażenia do domu lub mieszkania, to na pewno doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to łatwe zadanie. Mnogość rodzajów, kolorów i materiałów, z których wykonane są elementy doposażenia budynku nie tylko nie pomaga, ale i sprawia, że nie jesteśmy w stanie zdecydować się na właściwy dla nas typ produktu. Tak samo jest z balustradami. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów balustrad i barierek, to jednak tylko te o wysokiej jakości wykonania powinny dawać nam pewność dobrego wyboru. Pomocne w tym względzie będzie doradztwo wykwalifikowanego specjalisty, który zapewni nam nie tylko pomoc w doborze barierki, ale i profesjonalną obsługę montażową

Obecnie najlepszym dostępnym na rynku rodzajem balustrady są balustrady stalowe wykonane ze stali nierdzewnej. Ich zaletą jest nie tylko jakość wykonania, ale i użycie materiału, który zapewnia nam ładny wygląd barierki, jej wytrzymałość i bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów i balkonu. Stal, z której wykonuje się balustrady, jest antykorozyjna, a przy tym bardzo wytrzymała, dzięki czemu świetnie nadaje się do montażu na zewnątrz, jako zabezpieczenie balkonów i tarasów. W tym przypadku właściwie nie ma konkurencji. Wytrzymałość stali nierdzewnej sprawia także, że balustrady wykonane z tego materiału są bardzo trwałe i odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i drobne zarysowania powstające podczas użytkowania barierki. Z tego względu balustrady ze stali nierdzewnej są dużo bardziej opłacalne niż balustrady ze zwykłego żelaza

Rodzaje balustrad ze stali nierdzewnej – co wybrać? 

Rodzaj balustrady ze stali nierdzewiejącej powinien być dostosowany nie tylko do naszych upodobań, ale i typu wnętrza, a także charakteru użytkowanej powierzchni. Duży udział powinny w tym mieć także parametry wytrzymałościowe barierki. Na szczęście balustrady stalowe są na tyle klasycznym rozwiązaniem, że bez trudu dostosujemy je nie tylko do wystroju wnętrza, ale i naszych oczekiwań względem jakości wykonania produktu. Stal nierdzewna, ze względu na charakterystyczny połysk, świetnie wygląda zarówno wewnątrz domu, jak i na balkonie. W przypadku schodów wewnętrznych najczęstszym typem są balustrady wykonane ze stalowych linek lub pionowych tralek. Bardzo często jednak inwestorzy decydują się na nowsze rozwiązania i chętnie montują w swoich domach balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. 

Balustrady ze stali i szkła szczególnie popularne są jako zabezpieczenie balkonów i tarasów, choć oczywiście nie brakuje także zwolenników klasycznych barierek w całości wykonanych z nierdzewki. Bardzo popularnym typem balustrady zewnętrznej są balustrady ze szkłem a stalowej konstrukcji. W tym przypadku tafle bezpiecznego hartowanego szkła umieszczane są pomiędzy stalowymi słupkami nośnymi zakotwionymi w płycie balkonu. Szkło przytwierdzone jest do słupków za pomocą stalowych śrub, które zapewniają im stabilność i gwarantują nam bezpieczeństwo podczas korzystania z balkonu. Od góry balustrada tego typu zakończona jest stalową barierką. Innym typem zewnętrznej balustrady balkonowej jest balustrada szklana w stalowej szynie. Mocowanie balustrady odbywa się w tym przypadku za pomocą stalowych rotuli przytwierdzonych do szyny zamocowanej do podłoża. Tafla szkła utrzymuje się dzięki punktowym zabezpieczeniom i jest od góry zabezpieczona stalową poręczą. Bardzo popularnym rozwiązaniem są także balustrady całoszklane. One, podobnie jak poprzedni typ balustrady, zakotwione są w szynie. Jest ona jednak ukryta w podłożu. Dzięki temu zabiegowi balkon wydaje się dużo większy niż jest w rzeczywistości. Decydując się na ten typ balustrady, musimy jednak pamiętać o dobrym odwodnieniu balkonu.

Bez względu na to, na jaki typ balustrady się zdecydujemy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tylko dobrej jakości produkty od sprawdzonych producentów zapewnią nam bezpieczeństwo i trwałość stalowego produktu. 

Podobne artykuły
Dom i ogród

Czystość i konserwacja umywalki - jak utrzymać ją w doskonałym stanie?

Dom i ogród

Montaż nowoczesnych klamek do drzwi -kluczowe kroki i porady

Dom i ogród

Klimatyzacja dla alergika – na co zwracać uwagę przy wyborze urządzeń?

Dom i ogród

Piękny zapach i dekoracja w jednym - poznaj dekoracyjne odświeżacze powietrza od Kolorado

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *